Serwis informacyjny związku pracodawców Compagnia delle Opere Polska (Towarzystwo Dzieł)

serowar

26 marca br. w Leszczach (woj. podkarpackie) w Centrum Integracji Społecznej odbyły się warsztaty z serowarem p. Sylwestrem Wańczykiem. Skierowane one były do lokalnych producentów mleka, którzy mają problem z nadprodukcją mleka i niskimi cenami. Pomysłodawcą wydarzenia był wiceprezydent CDO Polska - Piotr Cepielik.

W czasie trwania uczestnicy dowiedzieli się o wielu tajnikach wytwarzania serów, wyprodukowali ser podpuszczkowy- sałatkowy, oraz częstowali się wieloma rodzajami sera z doskonałej serowarni pana Sylwestra i chlebem wypieczonym przez panie zatrudnione w CIS w ramach pracy socjalnej.

Wydarzenie tego typu odbyło się po raz pierwszy na terenie Gminy Niwiska. Pani Elżbieta Wróbel, wójt osobiście serwowała słuchaczom jadło i napoje. Dla wszystkich była to też okazja do refleksji nad znaczeniem pracy, sensem przedsiębiorczości, oraz działaniami na rzecz dobra wspólnego.

Pan Sylwester Wańczyk w trakcie przygotowania sera

Miejmy nadzieję że spotkanie będzie inspiracją do powstawania mikroprzedsiębiorstw spożywczych oraz przyczyni się do złagodzenia problemów związanych z niską opłacalnością produkcji rolnej na wsi.