konferencja

W kwietniowym spotkaniu z Nickiem Vujiciciem w Poznaniu uczestniczyły dwie osoby z CDO Polska. A oto relacja jednej z nich, przygotowana z myślą o pozostałych osobach, które nie mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu.

O Nicku Vujiciciu usłyszałam kilka lat temu. Zachwyciłam się, jak - mimo swej niesprawności - jest … sprawny. Sprawniejszy od wielu z nas, zdrowych ludzi. Zaimponowała mi jego radość życia i pozytywna energia, którą dzieli się jeżdżąc po całym świecie.

Nick udowadnia, że mimo braku rąk i nóg (wrodzonej choroby zwanej zespołem tetra-amelia) - nie ma barier nie do przekroczenia. Od kilku lat na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga. Pomimo braku kończyn - nauczył się wykonywać wszystkie niezbędne, codzienne czynności, jeździć na deskorolce, a nawet grać w golfa, surfować i grać na perkusji.

Dzisiaj Nick jest spełnionym mężem i ojcem oraz najbardziej popularnym mówcą na świecie. Wystąpił w słynnym filmie pt. „Cyrk Motyli”, jest autorem światowego bestsellera „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, aktywnie prowadzi ponad 36 kanałów na YouTube, ma ponad 4 000 000 fanów na FB.

Marzyłam, aby spotkanie z nim odbyło się w Polsce. I stało się – rok temu dowiedziałam się o jego przyjeździe do Polski. Nie mogło mnie nie być. Dzięki uprzejmości CDO – wybrałam się 30 kwietnia 2015 do Poznania na wielką konferencję „Życie Bez Ograniczeń” organizowaną przez Milewski & Partnerzy.

Wystąpienie Nicka poprzedziła konferencja Les’a Brown’a – mówcy motywacyjnego, autora kilku bestsellerów. Opowiadając o historii swojego życia i doświadczeniach, zachęcał uczestników do odkrywania w sobie wielkich potencjałów.

Wśród prelegentów byli również: Jakub B. Bączek (złoty medalista Mistrzostw Świata, jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stéphane'a Antigi. Przedsiębiorca, mówca, podróżnik i pisarz), Krzysztof Cybul (przedsiębiorca, człowiek z ogromną wiarą i wizją, którą nieustannie inspiruje ludzi), Łukasz Jakóbiak (twórca internetowego talk-show 20m2, mówca motywacyjny), Patrick Liew (przedsiębiorca, mentor, filantrop), Magdalena Malicka (trenerka, coach, w 2009 roku znalazła się na 11 miejscu listy "50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce", przygotowanej przez magazyn ekonomiczny Home&Market), Łukasz Milewski (mówca, współzałożyciel Milewski & Partnerzy, organizator m.in. tegoż wydarzenia), Robert Zagożdżon (przedsiębiorca, mentor i coach, założyciel Fundacji Terapii i Rozwoju Człowieka „Osheanic”, wspierającej rozwój i pogłębianie samoświadomości człowieka).

Na końcu wyczekiwany główny gość i mówca - Nick Vujicic. Jego pojawieniu się na scenie towarzyszyła radość i owacja na stojąco blisko 30 tysięcznego tłumu. Pewnie nie tylko mnie - ujął powtarzaniem polskich słów za tłumaczem. Opowiadając o swoim życiu, zachęcał do bycia wdzięcznym, za to, co się posiada. Namawiałby nie poddawać się lękom, które nas ogarniają i często hamują działania. Mówił, że my sami stajemy na drodze naszego potencjału. Nick – świadcząc swoimi przeżyciami - zapewniał, że Bóg nie popełnia błędów. W trakcie swej konferencji wielokrotnie nas wzruszał i rozśmieszał. I mam nadzieję, – że na długo zaraził wszystkich zgromadzonych optymizmem, odwagą i wiarą. Jestem wdzięczna, że byłam na tak szczególnym spotkaniu.

Katarzyna