Serwis informacyjny związku pracodawców Compagnia delle Opere Polska (Towarzystwo Dzieł)

W niedzielę 22 maja 2016 br. o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ś.p. ks. Zdzisława Seremaka w jego rodzinnym Miliczu (woj. dolnośląskie) w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli przy ul. Spacerowej 2.

Ks. Zdzisław Seremak był wspaniałym kapłanem, bezpośrednim świadkiem jednego z najważniejszych wydarzeń w Kościele Katolickim w XX wieku - Soboru Watykańskiego II, a także pierwszym odpowiedzialnym za ruch kościelny Comunione e Liberazione w Polsce, wskazanym przez założyciela ruchu ks. Luigiego Giussaniego.

 

Mszę św. będzie koncelebrował ks. prof. Józef Swastek, przyjaciel ks. Zdzisława z roku seminaryjnego. Ponadto tego dnia w parafii Św. Andrzeja Boboli w Miliczu odbywają się uroczystości odpustowe.

Tradycyjnie po odprawieniu mszy św. zbierzemy się na modlitwie przy grobie ks. Zdzisława, a chwilę później spotkamy się na wspólnym posiłku i rozmowie z siostrą ks. Zdzisława, panią Teresą Radecką i przybyłymi gośćmi.

Jest też dostępna już książka wspomnieniowa o ks. Zdzisławie Seremaku. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej o osobie ks. Zdzisława można poczytać na stronie http://www.seremak.info.pl/ lub obejrzeć film https://www.youtube.com/watch?v=wW3uD0AMZzM