Serwis informacyjny związku pracodawców Compagnia delle Opere Polska (Towarzystwo Dzieł)

18 listopada br. w Warszawie odbyła się prezentacja książki Franco Nembriniego „Miedzy ojcem a synem. O budowaniu relacji”. Głównym gościem był sam autor publikacji, towarzyszył mu Francesco Babreris. W spotkaniu wśród prelegentów uczestniczył także Robert Litza Friedrich, lider zespołu „Luxtorpeda”. Następnego dnia odbyło się kolejne spotkanie we Wrocławiu.

Nembrini stwierdził, że wychowanie polega na pokazaniu dzieciom tego, że świat jest piękny i dlatego warto żyć, a jednocześnie wskazał na fakt, że warto patrzeć na swoje dzieci, bo one także mają wiele do przekazania dorosłym. Podkreślał wielokrotnie w swoich wypowiedziach, że wychowanie nie składa się z dyskusji, że nie ma reguł, ale jest świadectwem. Podobne wartości przedstawił w swoim świadectwie Robert "Litza" Friedrich. Podkreślił, że to co mówimy jest dla dzieci nieistotne. To one patrzą jak żyjemy i podkreślił, że uczą się tej miłości w domu, są obserwatorami. A potem dodał, że przyglądają się, jak się wzajemnie do siebie odnosimy, jak radzimy sobie z przeciwnościami.
Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób. Byli wśród nich rodzice, wychowawcy, nauczyciele i osoby, dla których głęboko na sercu leży wychowanie młodego człowieka.
Franco Nembrini jest autorem wielu wykładów i konferencji skierowanych do rodziców, nauczycieli, wychowawców, lekarzy, urzędników państwowych. to także nauczyciel, ojciec rodziny, obecnie dyrektor szkoły La Traccia i odpowiedzialny za formację nauczycieli oraz uczniów szkół średnich w katolickim ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie).