Serwis informacyjny związku pracodawców Compagnia delle Opere Polska (Towarzystwo Dzieł)

kula ziemska

Domy Serc poznaliśmy bliżej ponad rok temu, kiedy to jedna z wolontariuszek - Miriam Friso była naszym gościem na cyklicznym spotkaniu CDO Polska. Opowiadała nam wówczas o swoim pobycie w Chile i jej pracy na misjach z dziećmi i osobami starszymi. Tym razem kolejna osoba - Kamila Dąbrowska wyjeżdża już w październiku br. do USA na wolontariat misyjny. Można ją wesprzeć finansowo i duchowo.

Roman Czapski z synem

Pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na protezę prawej ręki dla Romana Czapskiego, który jest podopiecznym Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek. Osoba Romana Czapskiego została zarekomendowana przez Zarząd CDO Polska.

W listopadzie 2013 r. podczas koszenia kukurydzy Roman Czapski uległ wypadkowi i stracił prawą rękę powyżej łokcia. Mimo dramatu, z broczącą raną wsiadł do ciągnika i dojechał w bardzo krótkim czasie do domu. Bóg uchronił go od śmierci i ocalił lewą rękę. Dał mu także tyle sił, rozwagi i mądrości, by mógł poradzić sobie w tym dramatycznym momencie.

Po wypadku z pomocą przyszedł jego 12-letni syn, który paskiem związał ocalały kikut, a potem pomógł znajomy. W następstwie tych dramatycznych wydarzeń Roman trafił na Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala w Lubartowie, gdzie jeszcze tego samego dnia został zoperowany.

Teraz zgodnie z sugestią lekarzy nadszedł czas "na myślenie" o protezie prawej reki.

Roman Czapski ma 50 lat, jest rolnikiem ze wsi Nowy Uścimów (woj. lubelskie). Wraz z żoną utrzymuje się wyłącznie z gospodarstwa rolnego Wychowują razem troje dzieci w wieku: 17, 16 i 12 lat.

Mając to na uwadze zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu protezy prawej ręki, gdyż sam poszkodowany nie jest w stanie pokryć wysokich kosztów zakupu protezy.