Roman Czapski z synem

Pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na protezę prawej ręki dla Romana Czapskiego, który jest podopiecznym Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek. Osoba Romana Czapskiego została zarekomendowana przez Zarząd CDO Polska.

W listopadzie 2013 r. podczas koszenia kukurydzy Roman Czapski uległ wypadkowi i stracił prawą rękę powyżej łokcia. Mimo dramatu, z broczącą raną wsiadł do ciągnika i dojechał w bardzo krótkim czasie do domu. Bóg uchronił go od śmierci i ocalił lewą rękę. Dał mu także tyle sił, rozwagi i mądrości, by mógł poradzić sobie w tym dramatycznym momencie.

Po wypadku z pomocą przyszedł jego 12-letni syn, który paskiem związał ocalały kikut, a potem pomógł znajomy. W następstwie tych dramatycznych wydarzeń Roman trafił na Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala w Lubartowie, gdzie jeszcze tego samego dnia został zoperowany.

Teraz zgodnie z sugestią lekarzy nadszedł czas "na myślenie" o protezie prawej reki.

Roman Czapski ma 50 lat, jest rolnikiem ze wsi Nowy Uścimów (woj. lubelskie). Wraz z żoną utrzymuje się wyłącznie z gospodarstwa rolnego Wychowują razem troje dzieci w wieku: 17, 16 i 12 lat.

Mając to na uwadze zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu protezy prawej ręki, gdyż sam poszkodowany nie jest w stanie pokryć wysokich kosztów zakupu protezy.

Odpisz 1% podatku

Jeśli chcesz swój 1% zadedykować Romanowi Czapskiemu to prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym poniższych danych:

z dopiskiem w celu szczegółowym: Roman Czapski

Jeśli chcesz, aby Urząd Skarbowy przekazał Stowarzyszeniu Twoje imię i nazwisko, adres i informację o kwocie 1% podatku - zaznacz kwadrat „Wyrażam zgodę”. Natomiast w celu umożliwienia stowarzyszeniu kontaktu z Tobą, podaj w formularzu PIT Twój adres e-mail, jeśli takim dysponujesz.

Przekaż darowiznę

Inną formą pomocy jest możliwość przekazania darowizny na rzecz Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek, którego podopiecznym jest Roman Czapski. Darowiznę można wpłacić wg poniższych danych:

Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek
ul. Wybrzeże Gdyńskie 1, 01-531 Warszawa
Nr konta: 16 1090 1030 0000 0001 0912 9667
Tytuł: darowizna na rzecz Roman Czapski

Ta darowizna może zostać odpisana od dochodu, stanowiącego podstawę opodatkowania:

• osoby fizyczne - zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych darczyńca - osoba fizyczna może od dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania odliczyć wartość darowizny, nieprzekraczającą 6% tego dochodu,
  • przedsiębiorcy - zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych, każda osoba prawna może być darczyńcą przekazując Fundacji darowiznę do wysokości nieprzekraczającej 10% dochodu.

Potwierdzenie przekazania darowizny oraz jej wartości ustala się na podstawie dowodu wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego.