Między ojcem a synem

Z inicjatywy CDO Polska na rynku polskim ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa M, książka włoskiego profesora Franco Nembriniego pod tytułem "Między ojcem a synem. O budowaniu relacji". Książka prof. Nembriniego jest wspaniałym antidotum na współczesny kryzys ojcostwa i wychowania.

Jest ona przede wszystkich bardzo mądrym i aktualnym świadectwem życia w rodzinie wielodzietnej, wspaniałego związku między ojcem a synem. Wynika z niej bardzo praktyczna mądrość człowieka, dla którego wychowanie stało się misją życiową. Książka pokazuje wszystkim czytelnikom piękno, urok i potrzebę wychowania, budowania relacji. Wszystkim troszczącym się o wychowanie serdecznie polecamy jej lekturę.

Ta ważna dla współczesnej rodziny publikacja została przygotowana dla polskiego czytelnika z inicjatywy Zarządu CDO Polska. Książka została przetłumaczona z języka włoskiego przez Dariusza Chodynieckiego, członka CDO Polska z Łodzi, a redakcję i korektę jej treści wykonała Wanda Tarnawska z firmy SAS z Rzeszowa, także członkini CDO Polska.

Nasi Członkowie i sympatycy mogą otrzymać tę książkę w biurze Towarzystwa, po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym.

Czas na kilka słów o autorze książki. Franco Nembrini urodził się w 1955 r., jest czwartym z dziesięciorga dzieci. Nauczyciel, ojciec rodziny, obecnie dyrektor szkoły La Traccia i odpowiedzialny za formację nauczycieli oraz uczniów szkół średnich w katolickim ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie). Dla Nembriniego wychowanie jest powołaniem życiowym.

Franco Nembrini jest autorem wielu wykładów i konferencji skierowanych do rodziców, nauczycieli, wychowawców, lekarzy, urzędników państwowych. W książce "Między ojcem a synem" zebrane zostały niektóre z jego najbardziej znaczących wystąpień. Opowiedziane językiem prostym i bezpośrednim, ubogaconym tysiącami przykładów zaczerpniętych z długiego osobistego doświadczenia, stanowią propozycję dla wszystkich, którzy - czy to w domu, czy w szkole, czy też w każdym innym środowisku - pragną uzyskać pomoc w trudnym i fascynującym zadaniu przekazywania młodym nadziei oraz sensu życia.